Angielski do kawy

O co tu chodzi

Angielski do kawy to marka dla kobiet, które chcą poczuć swobodę i pewność siebie.

natanja grun X2s8GhnQmds unsplash 2

Angielski do kawy – połącz przyjemne z pożytecznym!

Zrób sobie kawę i poświęć chwilkę na naukę angielskiego. Taki rytuał wyrobi w Tobie nawyk uczenia się przez kilka minut dziennie i przyniesie efekty wcześniej, niż Ci się wydaje!

Godzina dziennie, czy nawet kilka godzin nauki języka w tygodniu, wydaje się sporym wyzwaniem. Często więc, ze względu na brak czasu i energii, odpuszczamy sobie jakąkolwiek naukę lub działamy ze słomianym zapałem.

A może by tak połączyć czynność, która dla wielu z nas jest na porządku dziennym, z kilkuminutową nauką angielskiego? Ile razy dziennie przeglądamy Internet, Facebook’a czy Instagram z kubkiem kawy w ręku? To już chyba współczesna rutyna…

Zatem robimy kawę (herbata czy woda z cytryną też mogą być) i wybieramy to, czego chcemy się dziś nauczyć. Nie myślmy nawet o tym, że się uczymy. My po prostu mimowolnie przyswajamy wiedzę przy kawie.

Co tutaj znajdziesz?

Chciałabym, żebyś po wejściu na moją stronę nauczyła się kilku nowych słów i wyrażeń, a także rozumienia tekstu. W związku z tym mój pomysł na wpisy jest prosty: umieszczam tu ciekawe artykuły z opracowanym przeze mnie słownictwem. Do każdego artykułu zamieszczam też krótkie, interaktywne ćwiczenie, żeby nowe słownictwo lepiej Ci się utrwaliło. Tylko tyle i aż tyle.

Zauważ, że po najechaniu kursorem na wytłuszczone w artykułach słowa, od razu wyświetla się ich transkrypcja fonetyczna i definicje po angielsku. Jest to spore ułatwienie, bo ciągłe zaglądanie do słownika mogłoby Cię szybko zniechęcić do dalszej lektury. Możesz też sprawdzić poprawną wymowę danego wyrazu, klikając w ikonę odtwarzania dźwięku, znajdującą się przy wszystkich wytłuszczonych w tekście słowach.

Oprócz artykułów znajdziesz tu również transkrypcję moich odcinków ENGSPRESSO, czyli minilekcji angielskiego na poziomie B1-B2 w formie podcastu. Słuchając ENGSPRESSO, możesz powtarzać za mną nowe wyrażenia w przykładowych zdaniach (jest to tzw. shadowing). Dzięki tym nagraniom nie tylko poprawisz rozumienie angielskiego ze słuchu, ale wzbogacisz też swoje słownictwo i nauczysz się mówić płynniej!

To co? Działamy!

macbook beside white notebook and pen 3893072


A jeśli chciałabyś w końcu pokonać blokadę przed mówieniem i po prostu płynnie komunikować się w języku angielskim, pomogę Ci w tym! Więcej informacji znajdziesz w zakładce LEKCJE ONLINE.

polecaZweryfikowana
Zdecydowanie polecam zajęcia z Olą. Wszystko zgadza się z opisem na jej stronie internetowej. Bardzo cenię w Oli umiejętność zwracania uwagi na potrzeby swoich uczniów i staranie się im sprostać, a nie podążanie jakimiś utartymi schematami nauczania. Ola była bardzo zaangażowana podczas zajęć, co dało się od razu wyczuć - interesujące tematy zajęć, rzeczywiście dużo mówienia i rozwijające prace domowe. Uczęszczanie na jej zajęcia, to była czysta przyjemność. Jeśli się zastanawiasz, czy się zapisać na zajęcia, to mogę powiedzieć tylko jedno: nie wahaj się!
Aleksandra Piętka
01/07/2021
polecaZweryfikowana
Gdy pierwszy raz usłyszałam akcent Oli, wiedziałam, że chcę mieć takiego nauczyciela. Rozmowy kontrolowane to godzina nauki poświęcona w 100% na konwersacje. Bez straty czasu na oglądanie filmików, czytanki itp. Ola wyłapuje błędy i zapisuje je we wspólnym notatniku. Tematy konwersacji są ciekawe i bardzo życiowe. Na koniec praca domowa - tutaj mamy czytanki, filmiki, wypracowania i gramatykę - wszystko dopasowane do naszych potrzeb i sprawdzane przez Olę przed następnymi zajęciami. Pełen profesjonalizm - polecam z czystym sumieniem!
Karolina Kukuła
21/05/2021
polecaZweryfikowana
Dlugo szukalam osoby, ktora naprawde bedzie wylapywac moje bledy w czasie mowienia. Nie tylko wypisywac je, lecz zwracac na nie uwage w trakcie, gdy mowie - wtedy mam szanse zmienic zdanie od razu, gdy je nadal pamietam. Ja nie cierpie pracowac z podrecznikiem, lubię gdy nauka jest naturalna i nie wiaze sie z cierpieniem (szkolne podreczniki i cwiczenia) - Ola bardzo fajnie sprostala moim niezbyt typowym wymaganiom. Ja jestem bardzo zadowolona, a mialam naprawde mnostwo roznych nauczycieli. Polecam z calego serca
Dorota Kmiecik
14/04/2021
polecaZweryfikowana
Angielski z kawą i Olą zdecydowanie spełniły moje oczekiwania 🌸 skupiają się na rozmowie, a na właśnie najbardziej mi zależało. Po każdych zajęciach czuje się coraz pewniej w tym języku, ale przede wszystkim chciałabym podkreślić, że zajęcia są bardzo ciekawe, Ola jest zawsze przygotowana, czujna na błędy i bardzo inspirująca! Nauka w takim wydaniu jest przyjemnością, polecam każdemu ♥️
Oliwia Błachowicz
25/02/2021
polecaZweryfikowana
Zajęcia z Olą są przystępne, skupiają się na tym, co najważniejsze, czyli na komunikacji 🙂 Mają swobodną formę, Ola jest elastyczna i słucha potrzeb, podsuwa ciekawe tematy, więc nigdy nie jest nudno 🙂 Ponadto wszystkie dodatkowego aktywności, które można obserwować tutaj lub na Instagramie świetnie wpisują się w znaczenie "Angielskiego do kawy". Polecam!
Sandra Wojnarowska
01/01/2021
polecaZweryfikowana
Angielski z pasjonatką to tylko z Olą. Pełen profesjonalizm, ogromna wiedza, świetny akcent, cudowna atmosfera oraz zaangażowanie. W trakcie rozmowy w przyjazny sposób poprawia i tłumaczy popełnione błędy. Tutaj nie ma gotowych schematów tylko indywidualne podejście, przy dawce dobrego humoru z interesującymi tematami oraz ciekawymi pracami domowymi. Dzięki Oli chce się zgłębiać tajniki językowe ;). Gorąco polecam lekcje z Olą jak również jej konto na Instagramie Angielski do kawy gdzie umieszcza ciekawostki językowe i dzieli się swoją pasją.
Justyna St
11/12/2020
polecaZweryfikowana
Zajęcia z Olą są zachwycające! Przemiła atmosfera i ogromny profesjonalizm. Polecam bardzo serdecznie! 🙂
Ania Moczulska
02/12/2020
polecaZweryfikowana
Kilka lat temu na Instagramie natknęłam się na konto Oli. Słysząc jej Stories pomyślałam, że nigdy nie miałam nauczyciela angielskiego z tak pięknym akcentem. Dlatego jak tylko pojawiła się możliwość lekcji, od razu zapytałam o wolny termin i nie żałuję 🙂 W pakiecie dostajesz profesjonalizm, zaangażowanie, miłą atmosferę i ogromną wiedzę. Śmiem twierdzić, że połączenie tych cech jest na wagę złota dla każdego ucznia borykającego się z płynnością wypowiedzi! Z czystym sumieniem polecam Olę, w nadziei, że zawsze znajdzie dla mnie miejsce w swoim grafiku. 😉
Korne Lia
26/11/2020
polecaZweryfikowana
Ola to, Proszę Państwa, bardzo porządny nauczyciel 🙂 Z cierpliwością wysłuchuje moich angielskich wersji wywodów o sytuacji polityczno-społecznej, dyskretnie poprawiając i tłumacząc błędy. Bardzo podoba mi się pomysł personalizacji zajęć tak, aby tematyka była interesująca dla ucznia; dotyczy to także prac domowych. Kiedy wspomniałam, że przydałaby się mi powtórka z konkretnego tematu, dostałam ją od razu i od tego czasu kładziemy na tę kwestię nacisk. Polecam tego Allegrowicza! 😀
Magdalena Sprawka
25/11/2020
polecaZweryfikowana
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Olą. Jest wymagająca ale zapewnia przyjazną atmosferę. Nie prowadzi zajęć wg schematu i wkłada dużo pracy aby dostosować się do zainteresowań ucznia. Polecam 🙂
Gośka Świerczek
24/11/2020