Angielski do kawy

O co tu chodzi

Angielski do kawy to marka dla kobiet, które chcą poczuć swobodę i pewność siebie.

Angielski do kawy – połącz przyjemne z pożytecznym!

Zrób sobie kawę i poświęć chwilkę na naukę angielskiego. Taki rytuał wyrobi w Tobie nawyk uczenia się przez kilka minut dziennie i przyniesie efekty wcześniej, niż Ci się wydaje!

Godzina dziennie, czy nawet kilka godzin nauki języka w tygodniu, wydaje się sporym wyzwaniem. Często więc, ze względu na brak czasu i energii, odpuszczamy sobie jakąkolwiek naukę lub działamy ze słomianym zapałem.

A może by tak połączyć czynność, która dla wielu z nas jest na porządku dziennym, z kilkuminutową nauką angielskiego? Ile razy dziennie przeglądamy Internet, Facebook’a czy Instagram z kubkiem kawy w ręku? To już chyba współczesna rutyna…

Zatem robimy kawę (herbata czy woda z cytryną też mogą być) i wybieramy to, czego chcemy się dziś nauczyć. Nie myślmy nawet o tym, że się uczymy. My po prostu mimowolnie przyswajamy wiedzę przy kawie.

Co tutaj znajdziesz?

Chciałabym, żebyś po wejściu na moją stronę nauczyła się kilku nowych słów i wyrażeń, a także rozumienia tekstu. W związku z tym mój pomysł na wpisy jest prosty: umieszczam tu ciekawe artykuły z opracowanym przeze mnie słownictwem. Do każdego artykułu zamieszczam też krótkie, interaktywne ćwiczenie, żeby nowe słownictwo lepiej Ci się utrwaliło. Tylko tyle i aż tyle.

Zauważ, że po najechaniu kursorem na wytłuszczone w artykułach słowa, od razu wyświetla się ich transkrypcja fonetyczna i definicje po angielsku. Jest to spore ułatwienie, bo ciągłe zaglądanie do słownika mogłoby Cię szybko zniechęcić do dalszej lektury. Możesz też sprawdzić poprawną wymowę danego wyrazu, klikając w ikonę odtwarzania dźwięku, znajdującą się przy wszystkich wytłuszczonych w tekście słowach.

To co? Działamy!


A jeśli chciałabyś w końcu pokonać blokadę przed mówieniem i po prostu płynnie komunikować się w języku angielskim, pomogę Ci w tym! Więcej informacji znajdziesz w zakładce LEKCJE ONLINE.