Angielski do kawy

O mnie

Projekt bez tytulu 1

Najważniejsze jest jednak to, że gdy pytam siebie, co bym robiła, gdybym nie musiała nic robić, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: nadal uczyłabym angielskiego.

Cześć, tu Aleksandra! Sprawiam, że w końcu zaczynasz mówić po angielsku.

Jestem lektorką języka angielskiego, a także poliglotką. Swoje doświadczenie w nauczaniu zbieram już od ponad 10 lat.

Wszystko zaczęło się od zdania Matury Międzynarodowej w języku angielskim i wyjazdu do Szkocji na kilkumiesięczne studia językowe. Po tym krótkim epizodzie za granicą, będąc już z powrotem w Polsce, rozpoczęłam kolejne studia na kierunku… turystyka i rekreacja. W międzyczasie udzielałam korepetycji z angielskiego dzieciom i dorosłym. Ponieważ miłość do angielskiego wciąż dawała o sobie znać, na trzecim roku turystyki zdecydowałam się na również na studia filologiczne.
Zrobiłam licencjat z turystyki i ukończyłam rok filologii angielskiej z najlepszymi wynikami, a następnie, przez brak wyzwań na tym kierunku i chęć pójścia własną drogą, zrezygnowałam ze studiów filologicznych na rzecz pracy w międzynarodowej korporacji. I niczego nie żałuję!

Po kilku latach w korporacji przeprowadziłam się do Florencji, gdzie zdobyłam certyfikat TEFL (Teaching English as a Foreign Language) i zaczęłam uczyć angielskiego w szkołach językowych. Dzięki temu miałam okazję m.in. intensywnie przeszkolić z angielskiego włoską jednostkę militarną. Wyszłam wtedy chyba ze wszystkich swoich stref komfortu!

Obecnie znowu mieszkam w Polsce i rozwijam swoje miejsce w sieci.

Dzięki tym wszystkim doświadczeniom jestem teraz tu, gdzie jestem, a Ty czytasz te słowa. Najważniejsze jest jednak to, że gdy pytam siebie, co bym robiła, gdybym nie musiała nic robić, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: nadal uczyłabym angielskiego. I to nazywam pasją!